Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na organizowane przez nas spotkania na temat wsparcia niezależnych mediów lokalnych. Spotkanie będzie miało miejsce w trybie zdalnym, 22 czerwca 2022 roku, w godzinach 12.00-15.00. Będzie transmitowane na FB i YT Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

Państwa jednak zapraszamy nie tylko do oglądania, ale także do udziału zdalnego i zabrania głosu w dyskusji, jeśli uznają Państwo, że warto głos zabrać.

LINK DO ZGŁOSZENIA ZDALNEGO UDZIAŁU https://forms.gle/XJcFgGJdfEiAGbd77

Program spotkania Niezależność mediów lokalnych – jak ją wspierać?
• Przedstawienie problemu: Katarzyna Batko-Tołuć z Sieci Watchdog i Krzysztof Jakubowski z Fundacji Wolności.
• Czy biuletyn gminny jest tym samym co zarejestrowany tytuł prasowy? Konrad Siemaszko, Helsińska Fundacja Praw Człowieka
• Uciszanie prasy lokalnej – Jadwiga Hereta, Tygodnik Zamojski
• Strategiczne pozwy przeciwko partycypacji publicznej – Marzena Błaszczyk, Sieć Obywatelska Watchdog Polska
• Jaka powinna być polityka państwa w zakresie wspierania niezależnej prasy? Andrzej Andrysiak, red. naczelny Gazety Radomszczańskiej i Prezes Stowarzyszenia Gazet Lokalnych
• Dyskusja z zaproszonymi gośćmi.

Jako, że dyskutując o niezależność mediów lokalnych odnosić się będziemy do mediów samorządowych, zachęcam Państwa do zgłoszenia uczestnictwa. Być może zechcą Państwo w dyskusji przedstawić swój punkt widzenia. Jeśli chcą Państwo uczestniczyć zdalnie w spotkaniu, należy wypełnić do 21 czerwca formularz zgłoszeniowy. Link dający możliwość uczestniczenia otrzymają Państwo w odpowiedzi na zgłoszenie, najpóźniej 22 czerwca rano.

Łączę wyrazy szacunku,

Katarzyna Batko-Tołuć
Członkini Zarządu

Jeśli chcą Państwo odpowiedzieć na ten list, prosimy o kontakt na ten adres {{EMAIL}}