CAŃSZ
zę
Sj CA
14P) LASY PANSTWOWE - NADLESNICTWO SOBIBOÓR
Sobibór, dnia V2 października 2017 r.
Nadleśniczy Nadleśnictwa Sobibór
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe
Nadleśnictwo Sobibór
Sobibór 103, 22-200 Włodawa
Zn. spr.: Z.G.0172.18.1.2017
Adresat / Strona:
Stowarzyszenie Sieć Obywatelska
Watchdog Polska
ul. Ursynowska 22/2
02-605 Warszawa
sprawa-3384(Qfedrowanie.siecobywatelska.pl
ODPOWIEDŹ
NA WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ
Szanowni Państwo,
w odpowiedzi na przesłany pocztą elektroniczną wniosek _o udostępnienie informacji
publicznej _z dnia 24 sierpnia 2017 r. godz. 17:26, udostępniam częściowo żądane
informacje.
W pozostałym zakresie uprzejmie informuję, że została wydana decyzja od odmowie
udostępnienia informacji publicznej, która zostanie doręczona odrębnie.
Ad 1.
W latach 2015, 2016 i 2017 (do dnia złożenia wniosku) w Nadleśnictwie Sobibór
pozyskano drewno w ilości:
=2015 r. — 78 789,25 m”
"2016 r. — 99 327,57 m”
«01.01.2017 do 24.08.2017 r.- 55 607,98 m”
Ad 2.
Drewno pozyskane w Nadleśnictwie Sobibór w poszczególnych latach zostało
zbyte podmiotom, których firmy wskazujemy poniżej:
©
FSC
www.sc.org
FSC* 0118909
Znak odpowiedzialnej
gospodarki leśnej
Lasy Państwowe — Nadleśnictwo Sobibór, Sobibór 103, 22-200 Włodawa
tel.: +48 82 571 98 11, fax: +48 82 571 98 59, e-mail: sobiborQlublin.lasy.gov.pl www.lasy.gov.pl
«2015 r.
TRAK-POL Adam Gałka
FPHU JAN-DREW Jan Chorążak
"SKLEJKA - PISZ" PAGED SPÓŁKA AKCYJNA
"SILVA" Sp. z o.o.
BOCIAN-FABRYKA MEBLI Tadeusz Bocian
EMKA PHU KRZYSZTOF MACIAK
KRZYSZTOF BUDORAN "BUD-MAX"
"SWENDEX" SPÓŁKA JAWNA Lucyna i Zygmunt Swendrowscy
ZPHU DREWMEX I BOGDAN SADOWSKI
JAWOR TOCZYŁOWSCY WOJTECZKO SPÓŁKA JAWNA
"STOLMAR" ZAKŁAD PRODUKCJI DRZEWNEJ
ZAKŁAD STOLARSKO-TAPICERSKI Stanisław Kuzio
MACIEJ PYRAK PPHU PARTNER
STORA ENSO WOOD PRODUCTS Sp. z o.o.
C.M.C.SPÓŁKA Z O.O.
KLAUSNER HOLZ SACHSEN GMBH
FIRMA HANDLOWA Mikołajuk Cezary
P.P.H.U. DREW-MAX Turek Łukasz
"HOMANIT POLSKA SP. Z O.O. i Spółka" Spółka Komandytowa
PRZEDSIĘBIORSTWO PROD.-HANDL. "JANIMARK " JELENIEWICZ SP.J.
P.P.U.H. "DREWPAL" D.P.P.Wilk s.c.
PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO- HANDLOWE "DANKROS" SP Z
d.Q.
PRZED.HANDL.USŁUG."BOX" Jerzy Stojek
PPUH "LASROL" ŚWIERCZ MARIUSZ
PROD. I SPRZED. WYROB. Z DREW. Henryk Grzyb
ZAKŁADY PRZEMYSŁU SKLEJEK "BIAFORM" SiA.
F.W. "TRANS-PAL" Stanisław Goch
"WOODPOL" WALDEMAR CZARNIECKI
IKEA INDUSTRY POLAND SP.Z O.O.
TRANS-DREW MIROSŁAW TĄMPOREK
P.P.U.H. ."'KORPAL" Zduńczuk Andrzej
DREW-DAN Zbigniew Michalski
PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO- USŁUGOWO - HANDLOWE
PALETEX
ZAKŁAD PRODUKCJI DRZEWNEJ Domański Dariusz
Z.P.U.H. HOWORUS Kazimierz Howorus
PHU KAMI SC.ANTONI ŚWIETLICKI Krzysztof Stupak,Michał Stupak
FIRMA "FOREST" Marek Wiatrzyk
P. W. DREW-MAR S. C. MICHALSKI MAREK, MICHALSKI MARCIN
MANUFAKTURA PALET SP. ZO.O.
FIRMA HANDLOWA Mieczysław Czmielewski
ZAKŁAD OBRÓBKI DREWNA Zbigniew Walaszek
P.P.U.H. TRAK SP. Z O.O. T.KWAŚNIK, Z. PRZERWA
ZAKŁAD PRODUKCYJNO-HANDLOWO- USŁUGOWY Piotr Radziszewski
N.T.H. SZCZEPAN SĘKAL
OBROBKA DREWNA Chraszcz Piotr
TILIA TOMASZ SĘKAL
MARCO - OPAKOWANIA DREWNIANE Marek Zdziobłowski
USŁUGOWY ZAKŁAD STOLARSKI Rafał Wiśnicki
F.P.H.T.-EXPORT-IMPORT WOJCIECH CIEPLECHOWICZ
ZAKŁAD TARTACZNY KLENIEWSKI WALDEMAR
BYDGOSKIE ZAKŁADY SKLEJEK SKLEJKA-MULTI Spółka Akcyjna
KUCZYŃSKI NORBERT F.P.H.U.
ŻELISKO JACEK GREEN WOOD PRZEDSIĘBIORSTWO
WIELOBRANŻOWE
KRZYSZTOF SOBASZEK ZAKŁAD WYROBÓW Z DREWNA
DANIEL TOMASZUK POL-KRES Edwood
MARIUSZ SZATAŁOWICZ ZAKŁAD PRZEROBU DREWNA
ORTRAK SP. Z O.O.
STEFANIUK MAREK ZAKŁAD PRZEROBU DREWNA
SKLEJKA ORZECHOWO SIA.
IRENEUSZ GOŁAWSKI "IR-BUD"
"STRONG-WOOD SZARUGA"- ZBIGNIEW SZARUGA
SKLEJKA - EKO S.A.
ZH-UBD DANIEL WINIARCZYK
SIGNUM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
"FIBRIS" SPÓŁKA AKCYJNA
TARTAK "OLCZYK" Olczyk Ludwik
PRZEDSIĘBIORSTWO TRANSPORTOWO USŁUGOWO HANDLOWE
Adam Grys
ARTDREW S.C. A. Pudełko B. Kędzierawska
NATURA SPÓŁKA JAWNA
PRZEDS.PRODUKCYJNE "KORPOL" Aleksander Sydor
"NĘGLOPOL"-DARIUSZ WÓJCIK
ZAKŁAD STOLARSKI "DREWNO" SP.J Tadeusz Bielak i Anna Bielak
PW ALDREW EXPORT-IMPORT Janusz Rybak
ZAKŁAD DRZEWNY IZOTONIA Stanisław Psiuk
ZAKŁAD TARTACZNY Janusz Barabas
P.P.H.U. "MIRSTAL" B.I ST.SZMIDT SJJ.
P.P.H.U. SOSENKA Małgorzata Marciocha
PG PIOTR GUTEK
PODOLSKI MARCIN
POLANO F.U.H. Piotr Michalik
TARTAK I PRODUKCJA FOLII S.C. Teresa Sapuła, Krzysztof Sapuła
TRANSKINS GARBARSTWO P.U.Z.D. S.C. A.Huzior, M. Pcion
WILIŃSKI WALDEMAR
Z.P.U.H. "SKÓRA" Tadeusz Potapiuk
P.H.U. "DREWEX" ANDRZEJ PERCHEL
MONDI ŚWIECIE SPÓŁKA AKCYJNA
ZESPÓŁ SKŁADNIC LASÓW PAŃSTWOWYCH W SIEDLCACH
P.U.H."ETREWI" TOMASZ KWAŚNIK Tomasz Kwaśnik
TARTAK CIECHANKI Konrad Rożenek
TRAK-DREW SC Krystyna Gałka i Damian Gałka
F.P.H.U. DREWNOPOL Kuczyńska Krystyna
HANDEL DETALICZNY EUGENIA SELWA
FIRMA TRANSPORTOWO-USŁUGOWA "KAR-POL" Karol Czoboda
JACEK MADEJ "DREW-MIX"
F.H.U."TOMEX"IMPORT - EKSPORT Urszula Szybiak |
C.M.C. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SP.K.
CEZARY RUŁKA DREWNOLIT
DREW-BUD Andrzej Krzowski
FIRMA KORA Urszula Wiatrzyk
SENSED Bożena Orłoś-Dąbrowska
IKEA INDUSTRY POLAND SP.Z O.O.
ZAKŁAD USŁUGOWO - HANDLOWY Marchel Sławomir
ANDRZEJ LEWANDOWSKI Sprzedaż Drewna
"POLMAX" S.C. J. Dąbrowska M. Dąbrowski
MAT-DREW MATEUSZ CIURAJ
GAWDA PRZEMYSŁAW ELEKTRO-BUD
P.P.H.U. "SOSENKA" Michał Marciocha
"2016 r.
"SKLEJKA - PISZ" PAGED SPÓŁKA AKCYJNA
"KRONOSPAN MIELEC" Sp. zo.o.
"SILVA" Sp. z 0.0.
"NIWA" WAŃCZYK TADEUSZ
BOCIAN-FABRYKA MEBLI Tadeusz Bocian
EMKA PHU KRZYSZTOF MACIAK
KRZYSZTOF BUDORAN "BUD-MAX"
P-STWO HANDLOWE "CORRADO" RADOSŁAW GONTARZ
P.H-U MAREK CZECHOWSKI DREWNO-LUBLIN
"SWENDEX" SPÓŁKA JAWNA Lucyna i Zygmunt Swendrowscy
FIRMA "TELEYKO" Tadeusz Telejko
ZAKŁAD STOLARSKO-TAPICERSKI Stanisław Kuzio
STORA ENSO WOOD PRODUCTS Sp. z o.o.
C.M.C.SPÓŁKA Z O.O.
ROS-BUD Bogdan Rosa
OU BALTI SPOON
" VARMIL " SPÓŁKA Z.O.O
GRZEGORZ DYDYK F.U.H."FOR-DREW
ZAKŁADY DRZEWNE ZADOBRZE Sp. zo.o. Spółka komandytowa
PRZEDSIĘBIORSTWO PROD.-HANDL. "JANIMARK " JELENIEWICZ SP.J.
P.P.U.H. "'DREWPAL" D.P.P.Wilk s.c.
HANDEL DREWNEM I TARCICĄ Wojciarczyk Jan
PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO- HANDLOWE "DANKROS" SP Z
20
PPUH "LASROL" ŚWIERCZ MARIUSZ
PROD. I SPRZED. WYROB. Z DREW. Henryk Grzyb
ZAKŁADY PRZEMYSŁU SKLEJEK "BIAFORM" S.A.
F.W. "TRANS-PAL" Stanisław Goch
IKEA INDUSTRY POLAND SP.Z O.O.
P.P.H.U. HORDEX Witold Wiatrzyk
P.P.U.H. ."'KORPAL" Zduńczuk Andrzej
DREW-DAN Zbigniew Michalski
PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO- USŁUGOWO - HANDLOWE
PALETEX
ZAKŁAD PRODUKCJI DRZEWNEJ Domański Dariusz
Z.P.U.H. HOWORUS Kazimierz Howorus
PHU KAMI SC.ANTONI ŚWIETLICKI Krzysztof Stupak,Michał Stupak
FIRMA "FOREST" Marek Wiatrzyk
F H U"DACHMET" Stanisław Kozak
MANUFAKTURA PALET SP. ZO.O.
FIRMA HANDLOWA Mieczysław Czmielewski
ZAKŁAD OBRÓBKI DREWNA Zbigniew Walaszek
P.P.U.H. TRAK SP. ZO.O. T.KWAŚNIK, Z. PRZERWA
ZAKŁAD PRODUKCYJNO-HANDLOWO- USŁUGOWY Piotr Radziszewski
N.T.H. SZCZEPAN SĘKAL
OBRÓBKA DREWNA Chraszcz Piotr
P.P.U.I H.'WIMAR" Weśniuk Wiesław
SPÓŁKA CYWILNA "TRAMEL" L.WOJTCZUK, M.T.WOJTCZUK
TILIA TOMASZ SĘKAL
"POL-SKONE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
MARCO - OPAKOWANIA DREWNIANE Marek Zdziobłowski
USŁUGOWY ZAKŁAD STOLARSKI Rafał Wiśnicki
F.P.H.T.-EXPORT-IMPORT WOJCIECH CIEPLECHOWICZ
ZAKŁAD TARTACZNY KLENIEWSKI WALDEMAR
P.U.P. "DREWROL" S.C. Jerzy Wiatrzyk,Andrzej Maślany
BYDGOSKIE ZAKŁADY SKLEJEK SKLEJKA-MULTI Spółka Akcyjna
„FRAM-POL" SP.Z.O.O
KUCZYŃSKI NORBERT F.P.H.U.
FIRMA WOOD WORK Kopciowski Dariusz
KRZYSZTOF SOBASZEK ZAKŁAD WYROBÓW Z DREWNA
P.P.H.U. JULIAN TWOREK
DANIEL TOMASZUK POL-KRES Edwood
KRZYSZTOF PIOTR KUKAWSKI P.H.U. "TARTAK MICHAŁKI"
ORTRAK SP. ZO.O.
STEFANIUK MAREK ZAKŁAD PRZEROBU DREWNA
SKLEJKA ORZECHOWO SIA.
IRENEUSZ GOŁAWSKI "IR-BUD"
KRZYSZTOF POLICHA ,„DREWMAX"
"STRONG-WOOD SZARUGA"- ZBIGNIEW SZARUGA
SKLEJKA - EKO SIA.
KOPIEL FRANCISZEK ZPUH WIELOBRANŻOWY
ZP-U "TARKOS" SPÓŁKA JAWNA J.KOSTRZEWA, B. KOSTRZEWA
P.U.H.T.S. SKOREK SŁAWOMIR
SIGNUM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
ARTDREW S.C. A. Pudełko B. Kędzierawska
"BRACIA MROZIK" SP.Z O.O
NATURA SPÓŁKA JAWNA
ZAKŁAD STOLARSKI "DREWNO" Bielak Tadeusz
PRZEDS. EKSP. IMP. "BOSS" spółka z o.o.
PRZEDS.PRODUKCYJNE "KORPOL" Aleksander Sydor
"NĘGLOPOL'-DARIUSZ WÓJCIK
FIRMA HANDLOWO - USŁUGOWA JAN CHUDAŚ
PW ALDREW EXPORT-IMPORT Janusz Rybak
WYROBY Z DREWNA TARTACZN.USŁ. Jan Rawiak
ZAKŁAD DRZEWNY IZOTONIA PLUS Krystyna Psiuk
ZAKŁAD DRZEWNY IZOTONIA Stanisław Psiuk
ZAKŁAD TARTACZNY Janusz Barabas
P.P.H.U. "MIRSTAL" B.I ST.SZMIDT S.J.
PG PIOTR GUTEK
PODOLSKI MARCIN
TARTAK I PRODUKCJA FOLII S.C. Teresa Sapuła,Krzysztof Sapuła
TRANSKINS GARBARSTWO P.U.Z.D. S.C. A.Huzior, M. Pcion
Z.P.U.H. "SKÓRA" Tadeusz Potapiuk
KOWALIK - POTRĘĆ ZOFIA
MONDI ŚWIECIE SPÓŁKA AKCYJNA
ZESPÓŁ SKŁADNIC LASÓW PAŃSTWOWYCH W SIEDLCACH
P.U.H."ETREWI" TOMASZ KWAŚNIK Tomasz Kwaśnik
FIRMA HANDLOWA Wioletta Kachniarz
TARTAK CIECHANKI Konrad Rożenek
F.P.H.U. DREWNOPOL Kuczyńska Krystyna
KAMIL GÓRNIAK DEPARTAMENT OBROTU BIOMASĄ
HANDEL DETALICZNY EUGENIA SELWA
KOWALIK WALDEMAR PRZETWÓRSTWO DREWNA
ZACHARZYŃSKI ROBERT TRAK - POL
DREW-BUD Andrzej Krzowski
FIRMA KORA Urszula Wiatrzyk
MICHAŁ GORAL KORNIK
SENSED Bożena Orłoś-Dąbrowska
IKEA INDUSTRY POLAND SP.Z O.O.
KINGWOOD BARTŁOMIEJ KIEPAS
ZAKŁAD USŁUGOWO - HANDLOWY Marchel Sławomir
ANDRZEJ LEWANDOWSKI Sprzedaż Drewna
"POLMAX" S.C. J. Dąbrowska M. Dąbrowski
KRONOSPAN OSB SP. Z O.O.
MAT-DREW MATEUSZ CIURAJ
P.P.H.U. "SOSENKA" Michał Marciocha
POL-VENEER SP. ZO.O.
HOLZINDUSTRIE SCHWEIGHOFER GmbH
DELTA FOREST Grzyb Piotr
FIRMA USŁUGOWA TRAK-TRANS Mariusz Śliwiński
OKLEINY WIŚNIEWSKI I WSPÓLNICY Spółka Jawna
"ARBOR" SP. Z O.O. SPÓŁKA KOMANDYTOWA
HANDEL DETALICZNY Przemysław Selwa
DREWANS BIS Sp. z o.o.
"2017 r.
TRAK-POL Adam Gałka
"KRONOSPAN MIELEC" Sp. z o.o.
"SILVA" Sp. z o.o.
"NIWA" WAŃCZYK TADEUSZ
EMKA PHU KRZYSZTOF MACIAK
"SWENDEX" SPÓŁKA JAWNA Lucyna i Zygmunt Swendrowscy
C.M.C.SPÓŁKA Z O.O.
ECCO WOOD SP. ZO.O.
GRZEGORZ DYDYK F.U.H."FOR-DREW
HANDEL DREWNEM I TARCICĄ Wojciarczyk Jan
PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO- HANDLOWE "DANKROS" SP Z
O.O.
F.H.U "WOJCIARCZYK" Wojciarczyk Marian
PROD. I SPRZED. WYROB. Z DREW. Henryk Grzyb
ZAKŁADY PRZEMYSŁU SKLEJEK "BIAFORM" S.A.
IKEA INDUSTRY POLAND SP.Z O.O.
ELŻBIETA SMERECZYŃSKA Przeds. Dystry. Drew. Opałow
P.P.U.H. ."'KORPAL" Zduńczuk Andrzej
DREW-DAN Zbigniew Michalski
PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO- USŁUGOWO - HANDLOWE
PALETEX
ZAKŁAD PRODUKCJI DRZEWNEJ Domański Dariusz
Z.P.U.H. HOWORUS Kazimierz Howorus
PHU KAMI SC.ANTONI ŚWIETLICKI Krzysztof Stupak,Michał Stupak
FIRMA "FOREST" Marek Wiatrzyk
FIRMA HANDLOWA Mieczysław Czmielewski
ZAKŁAD OBRÓBKI DREWNA Zbigniew Walaszek
P.P.U.H. TRAK SP. Z O.O. T.KWAŚNIK, Z. PRZERWA
ZAKŁAD PRODUKCYJNO-HANDLOWO- USŁUGOWY Piotr Radziszewski
N.T.H. SZCZEPAN SĘKAL
OBRÓBKA DREWNA Chraszcz Piotr
P.P.U.I H."WIMAR" Weśniuk Wiesław
TILIA TOMASZ SĘKAL
F.P.H.T.-EXPORT-IMPORT WOJCIECH CIEPLECHOWICZ
P.U.P. "DREWROL" S.C. Jerzy Wiatrzyk,Andrzej Maślany
BYDGOSKIE ZAKŁADY SKLEJEK SKLEJKA-MULTI Spółka Akcyjna
KUCZYŃSKI NORBERT F.P.H.U.
P.P.H.U. "DREW- HURT" DARIUSZ ŁUKASIK
WALTIMBER Andrzej Waluś
DANIEL TOMASZUK POL-KRES Edwood
MARIUSZ SZATAŁOWICZ ZAKŁAD PRZEROBU DREWNA
ORTRAK SP. Z O.O.
STEFANIUK MAREK ZAKŁAD PRZEROBU DREWNA
SKLEJKA ORZECHOWO SIA.
IRENEUSZ GOŁAWSKI "IR-BUD"
"STRONG-WOOD SZARUGA"- ZBIGNIEW SZARUGA
SKLEJKA - EKO SIA.
KOPIEL FRANCISZEK ZPUH WIELOBRANŻOWY
ZP-U "TARKOS" SPÓŁKA JAWNA J.KOSTRZEWA, B. KOSTRZEWA
MACIEJ ŻELAZNY "DREWPAL"
ZAKŁAD PRZEMYSŁU DRZEWNEGO Mariusz Sidor
"GREEN STAR" SPÓŁKA Z OGRANI. ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
PRZEDSIĘBIORSTWO TRANSPORTOWO USŁUGOWO HANDLOWE
Adam Grys
ARTDREW S.C. A. Pudełko B. Kędzierawska
"BRACIA MROZIK" SP.Z O.O
NATURA SPÓŁKA JAWNA
PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWE DOBIS SP.Z.O.O
WYROBY Z DREWNA TARTACZN.USŁ. Jan Rawiak
ZAKŁAD DRZEWNY IZOTONIA Stanisław Psiuk
ZAKŁAD TARTACZNY Janusz Barabas
P.P.H.U. "MIRSTAL" B.I ST.SZMIDT SJJ.
POLANO F.U.H. Piotr Michalik
TARTAK I PRODUKCJA FOLII S.C. Teresa Sapuła,Krzysztof Sapuła
TRANSKINS GARBARSTWO P.U.Z.D. S.C. A.Huzior, M. Pcion
Z.P.U.H. "SKÓRA" Tadeusz Potapiuk
ZAKŁAD PRZERÓBKI DREWNA Inga Chlebek-Bielecka
MONDI ŚWIECIE SPÓŁKA AKCYJNA
ZESPÓŁ SKŁADNIC LASÓW PAŃSTWOWYCH W SIEDLCACH
P.U.H."ETREWI" TOMASZ KWAŚNIK Tomasz Kwaśnik
TARTAK CIECHANKI Konrad Rożenek
F.P.H.U. DREWNOPOL Kuczyńska Krystyna
KOWALIK WALDEMAR PRZETWÓRSTWO DREWNA
C.M.C. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SP.K.
ZACHARZYŃSKI ROBERT TRAK - POL
DREW-BUD Andrzej Krzowski
FIRMA KORA Urszula Wiatrzyk
SENSED Bożena Orłoś-Dąbrowska
IKEA INDUSTRY POLAND SP.Z O.O.
ANDRZEJ LEWANDOWSKI Sprzedaż Drewna
MAT-DREW MATEUSZ CIURAJ
P.P.H.U. "SOSENKA" Michał Marciocha
HOLZINDUSTRIE SCHWEIGHOFER GmbH
"ARBOR" SP. Z O.O. SPÓŁKA KOMANDYTOWA
HANDEL DETALICZNY Przemysław Selwa
ZAKŁAD TARTACZNY KLENIEWSKI WALDEMAR Spółka Jawna
SKLEP SPOŻ.-PRZEM. MAR-BET Beata Chudek
ANNA TOMASIAK DREWEX
Lista nie obejmuje danych osobowych osób fizycznych, które nabyły drewno, bez
związku z działalnością gospodarczą lub zawodową (jako konsumenci).
mgr inż/Anqizćj Milaniuk