Województwo Liczba spraw Liczba spraw w kwarantannie
Dolnośląskie300
Kujawsko-Pomorskie230
Lubelskie240
Lubuskie140
Łódzkie240
Małopolskie220
Mazowieckie420
Opolskie120
Podkarpackie250
Podlaskie170
Pomorskie200
Śląskie360
Świętokrzyskie140
Warmińsko-Mazurskie210
Wielkopolskie350
Zachodniopomorskie210

Szablon

Temat e-mail
Wniosek o udostępnienie informacji publicznej dotyczącej art. 27b ustawy Prawo łowieckie

Szablon

Na podstawie art. 61 Konstytucji RP wnoszę o udostępnienie informacji publicznej dotyczącej łącznej liczby złożonych i obowiązujących na dzień dzisiejszy w Państwa powiecie oświadczeń, o których mowa w art. 27b ustawy Prawo łowieckie ("oświadczenie o zakazie wykonywania polowania na nieruchomości").

Proszę o podanie tej liczby najlepiej po prostu w treści wiadomości email, a nie w piśmie w załączonym pliku. Informację tę proszę wysłać na adres {{EMAIL}}

Wnioskowana informacja nie jest informacją o stanie środowiska ani nie jest to informacja przetworzona. Nie wnioskuję o treść oświadczeń ani o wskazywanie objętych zakazem polowania nieruchomości, lecz jedynie o samą liczbę złożonych oświadczeń, obowiązujących na dzień dzisiejszy.

To samo pytanie było już w 2021 roku wysłane do wszystkich starostw powiatowych, wszystkie udzieliły odpowiedzi i na ich podstawie opracowana została mapa pokazująca liczbę złożonych oświadczeń w każdym powiecie, dostępna na stronie https://zakazpolowania.pl/powiaty/
Informacje pozyskane w 2023 roku równiez zostaną umieszczona na tej mapie.

Proszę również o informację czy stosowana w Państwa urzędzie praktyka dopuszcza składanie oświadczeń o których mowa w art. 27b z potwierdzeniem podpisu dokonanym przed notariuszem, czy też wymaga osobistego stawiennictwa właściciela nieruchomości w urzędzie (wątpliwości prawne na ten temat opisane są w artykule https://www.prawo.pl/samorzad/zakaz-polowan-na-wlasnym-gruncie,522996.html)


Podpis w e-mail

--
Krzysztof Wychowałek
ODE Źródła, Łódź
tel. 42 6328118