Instytucja: ŻAGAŃ

Monitoring: Monitoring mediów samorządowych

Treść

 • Wniosek o informacje publiczną przez adobrawy

  Na podstawie artykułu 61 Konstytucji RP, zwracamy się z wnioskiem o informację:

  - czy w urzędzie gminy (miejskim/miasta), w którymś z jego wydziałów, w jednostce organizacyjnej gminy (np. ośrodek kultury) lub w samorządowej osobie prawnej (np. w spółce należącej do gminy), prowadzone są media?;
  - jeśli tak, wnosimy o podanie jakiego typu media są prowadzone (np. gazeta, radio, telewizja, inne - jakie) i wskazane jednostki organizacyjnej lub osoby prawnej gminy;
  - prosimy o podanie linku, jeżeli media są dostępne w Internecie;
  - jeżeli gmina prowadzi dziennik lub czasopismo, prosimy o informację czy jest on zarejestrowany w sądzie;
  - jeżeli gmina prowadzi dziennik lub czasopismo, prosimy o przesłanie ostatnich 5 numerów - licząc od dnia odpowiedzi na wniosek, w formacie pdf.;
  - prosimy o informację o wydatkach gminy na ogłoszenia, artykuły sponsorowane, materiały dedykowane lub innego typu promocję w roku 2015, 2016, 2017 i do dnia udzielenia odpowiedzi na wniosek w 2018 roku.

  Wnosimy o udostępnienie wskazanych informacji w formie elektronicznej na adres {{EMAIL}}

  Szymon Osowski, Katarzyna Batko-Tołuć i Bartosz Wilk - członkowie zarządu, zgodnie z zasadami reprezentacji

 • RE: Wniosek o informacje publiczną przez ŻAGAŃ

  Dzień dobry,

  W związku z nadesłanym przez Państwa wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej w załączniku przesyłam odpowiedź. Z uwagi na możliwość edycji przesłanych linków treść odpowiedzi przesyłam również poniżej.

  Z poważaniem

  Agnieszka Zychla

  Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Żagań

  Plac Słowiański 17

  68-100 Żagań

  Tel. 68 477 10 55

  W odpowiedzi na Państwa wniosek z 17 lipca 2018 roku złożony w trybie ustawy z 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej (tj. Dz.U. z 2018 r., poz. 1330) informuję, iż Gmina Żagań o statusie miejskim wydaje biuletyn informacyjny w formie miesięcznika pod tytułem „Kocham Żagań” oraz doraźnie nagrywa rozmowy z zaproszonymi gośćmi pod szyldem telewizji „Kocham Żagań”. Wszystkie te materiały dostępne są na miejskiej stronie internetowej <http://www.urzadmiasta.zagan.pl> www.urzadmiasta.zagan.pl. Wszystkie numery gazety odnaleźć można na stronie ( <https://urzadmiasta.zagan.pl/nasze-miasto/kocham-zagan-line/> https://urzadmiasta.zagan.pl/nasze-miasto/kocham-zagan-line/), natomiast rozmowy publikowane były na bieżąco w kategorii wiadomości (w wyszukiwarce strony należy wpisać „TV Kocham Żagań” i odnaleźć poszczególne materiały).

  Gazeta „Kocham Żagań” została zarejestrowana w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze 17 sierpnia 2016 roku. Gmina Żagań o statusie miejskim zamieszcza ogłoszenia prasowe, informacje o przetargach, nekrologii, materiały promocyjne w ramach realizowanych projektów unijnych oraz ogłoszenia na temat wydarzeń kulturalnych miasta w lokalnej prasie (np. w ramach promocji Jarmarku św. Michała). W poszczególnych latach były to następujące kwoty przeznaczane na ogłoszenia prasowe:

  2015 – 36.053,45 złotych, 2016 – 29.339,00 złotych, 2017 – 56.714,32 złotych,

  2018 – 14.661,09 złotych.

  Otrzymują:

  1. adresat

  2. a/a

  Sporządziła: Agnieszka Zychla, Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Żagań, tel.: 68 477 10 55

  Załączniki

 • Re: RE: Wniosek o informacje publiczną przez KatarzynaBatkoToluc

  Szanowni Państwo,

  Uprzejmie dziękujemy za przesłaną odpowiedź dotyczącą prowadzonej przez Państwa gazety Kocham Żagań. Sprawdziliśmy dostępność gazety pod linkiem https://urzadmiasta.zagan.pl/nasze-miasto/kocham-zagan-line/. Możemy ją przeczytać, nie możemy pobrać pliku.

  W związku z tym uprzejmie prosimy o przesłanie ostatnich pięciu numerów w wersji pdf, w załącznikach do maila, na podany wcześniej adres sprawa-7711@fedrowanie.siecobywatelska.pl

  Uprzejmie dziękuję i łączę wyrazy szacunku,

  Katarzyna Batko-Tołuć, członkini zarządu

  --
  Sieć Obywatelska Watchdog Polska
  ul. Ursynowska 22/2 | 02-605 Warszawa
  tel: 22 844 73 55 | fax: 22 207 24 09
  www.siecobywatelska.pl
  www.watchdogportal.pl
  www.funduszesoleckie.pl
  www.informacjapubliczna.org
  NIP 526282872
  KRS 0000181348 Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

 • RE: Wniosek o informacje publiczną przez ŻAGAŃ

  Dzień dobry,

  Każdy z numerów można pobrać. Proszę kliknąć na konkretny numer gazety, a następnie u dołu strony po prawej pokaże się ikona, dzięki której można pobrać plik.

  Z poważaniem

  Agnieszka Zychla

  Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Żagań

  Plac Słowiański 17

  68-100 Żagań

  Tel. 68 477 10 55

  Załączniki