Instytucja: 

Areszt Śledczy w Zielonej Górze

 Monitoring: 

Wnioski o informację w 2023 - areszty śledcze

 Liczba listów: 

3

 Liczba spamu: 

0

 Status pierwszego wniosku: 

Dostarczony

 Status ostatniego wniosku: 

 Otrzymano potwierdzenie: 

 Otrzymano odpowiedź: 

 Poddany kwarantannie: 

Znormalizowana odpowiedź

Otrzymano: 2024-05-08 14:16:41

NrPytanieOdpowiedźKategoria odpowiedzi
1Czy tymczasowo aresztowani (przez co na potrzeby niniejszego wniosku należy rozumieć osoby przebywające w areszcie śledczym albo oddziale aresztu śledczego w zakładzie karnym) przysługuje możliwość dostępu do wszystkich stron podmiotowych Biuletynu Informacji Publicznej na wydzielonych stanowiskach komputerowych? Prosimy o udzielenie odpowiedzi tak/nie.Zgodnie z przywołanymi regulacjami, osadzonym udostępnia się strony internetowe Biuletynu Informacji Publicznej, w tym strony podmiotów zobowiązanych do udostępniania informacji publicznych umieszczone w domenie gov.pl.
2Czy tymczasowo aresztowanym przysługuje możliwość dostępu do innych urzędowych stron internetowych (np. dzienniki urzędowe, bazy orzeczeń sądów krajowych i międzynarodowych)? Prosimy o udzielenie odpowiedzi tak/nie.Osoby pozbawione wolności mają również dostęp do stron internetowych zawierających dzienniki urzędowe oraz bazy orzeczeń sądowych.
3Czy w areszcie śledczym istnieje czynny kiosk internetowy? Prosimy o udzielenie odpowiedzi tak/nie.Nie
4Czy tymczasowo aresztowanym zapewnia się możliwość realizacji prawa do informacji na wniosek? Jeżeli tak, to w jaki sposób? Prosimy o zaznaczenie właściwej odpowiedzi/kilku właściwych odpowiedzi: a) możliwość nadania wniosku o udostępnienie informacji publicznej (kolejnych pism w tej sprawie) do wybranego podmiotu zobowiązanego drogą pocztową, bez cenzury lub nadzoru korespondencji, b) możliwość nadania wniosku o udostępnienie informacji publicznej (kolejnych pism w tej sprawie) do wybranego podmiotu zobowiązanego drogą pocztową, po cenzurze lub nadzorze korespondencji, c) możliwość dostępu do sprzętu komputerowego i Internetu w celu złożenia wniosku o udostępnienie informacji publicznej do wybranego podmiotu zobowiązanego drogą elektroniczną (e-mail, ePUAP) pod nadzorem funkcjonariuszy lub pracowników Służby Więziennej, d) możliwość dostępu do aparatu telefonicznego w celu złożenia ustnego wniosku o udostępnienie informacji publicznej podczas połączenia z wybranym podmiotem zobowiązanym, poza limitem przysługujących połączeń, e) możliwość dostępu do aparatu telefonicznego w celu złożenia ustnego wniosku o udostępnienie informacji publicznej podczas połączenia z wybranym podmiotem zobowiązanym, w ramach limitu przysługujących połączeń, f) inne.Tymczasowo aresztowanym zapewnia się możliwość realizacji prawa do informacji publicznej między innymi przez : - możliwość nadania wniosku o udostępnienie informacji publicznej (kolejnych pism w tej sprawie) do wybranego podmiotu zobowiązanego drogą pocztową, bez cenzury i nadzoru korespondencji pod warunkiem, iż kierowany jest on przez ww. do organów i podmiotów o których mowa w art. 217b$3i$2 KKW,a organ do którego dyspozycji aresztowany pozostaje nie zarządził inaczej. - możliwość nadania wniosku o udostępnienie informacji publicznej (kolejnych pism w tej sprawie) do wybranego podmiotu zobowiązanego drogą pocztową, jako podlegającą nadzorowi i cenzurze w przypadku, gdy kierowany jest do podmiotów inne niż te, o których mowa 217b $3 i $ 2 KKW, a zawiera treści związane z udostepnieniem informacji publicznej; Podkreślić należy, iż zgodnie z dyspozycją art. 217a KKW, cenzury lub nadzoru korespondencji tymczasowo aresztowanego dokonuje organ, do którego dyspozycji tymczasowo aresztowany pozostaje, chyba że organ ten zarządzi inaczej. - możliwość dostępu do aparatu telefonicznego w celu złożenia ustnego wniosku o udostępnienie informacji publicznej podczas połączenia z wybranym podmiotem zobowiązanym, poza limitem przysługujących połączeń w przypadku złożenia prośby w tym zakresie i uzyskania stosownej zgody dyrektora jednostki Aresztu Śledczego w Zielonej Górze; - możliwość dostępu do aparatu telefonicznego w celu złożenia ustnego wniosku o udostępnienie informacji publicznej podczas połączenia z wybranym podmiotem zobowiązanym w ramach limitu przysługujących połączeń.
5Czy korespondencja w sprawie udostępnienia informacji publicznej prowadzona na podstawie przepisów Ustawy o dostępie do informacji publicznej jest traktowana jako korespondencja urzędowa, która nie podlega cenzurze i/lub nadzorowi? Prosimy o udzielenie odpowiedzi tak/nie.Tak, jeśli adresowana jest do organów, o których mowa w art. 8a $ 3 KKW przez skazanych lub do organów i podmiotów o których mowa w art. 217b$31$2 KKWw przypadku tymczasowo aresztowanych.
6Czy podczas przyjęć tymczasowo aresztowanych przez dyrektora albo kierowników działów aresztu śledczego (lub osoby ich zastępujące) umożliwia się osobie przebywającej w areszcie złożenie ustnego lub pisemnego wniosku o udostępnienie informacji publicznej? Prosimy o udzielenie odpowiedzi tak/nie.Tak
7Czy tymczasowo aresztowani mogą mieć w celi komputer (laptop, tablet) z dostępem do własnego routera internetowego (za zgodą i pod warunkiem zablokowania dostępu do wybranych stron)? Prosimy o udzielenie odpowiedzi tak/nie.Nie
8Ile czynnych samoinkasujących aparatów telefonicznych znajduje się na terenie aresztu? Prosimy i podanie liczby.W Areszcie Śledczym w Zielonej Górze aktualnie znajduje się 8 samoinkasujących aparatów telefonicznych.
9Liczba wniosków o udostępnienie informacji publicznej, które organ otrzymał w 2023 r. Chodzi o wszystkie wnioski o udostępnienie informacji publicznej, które wpłynęły drogą pisemną oraz elektroniczną.W 2023r. w Zielonej Górze wpłynęły 2 wnioski o udzielenie informacji publicznej.
10W ilu sprawach z 2023 r. organ odmówił udostępnienia informacji publicznej? Przez sprawę należy rozumieć sprawę dotyczącą jednego wniosku. Przez odmowę należy rozumieć odpowiedzi, które doprowadziły do nieudostępnienia informacji publicznej (np. organ poinformował, że wniosek nie dotyczy informacji publicznej, organ wydał decyzję administracyjną o odmowie udostępnienia informacji, organ odmówił udostępnienia informacji przetworzonej). Prosimy o podanie liczby.w 2023r. w 2 przypadkach poinformowano wnioskodawców, iż wnioskowane informacje nie stanowią informacji publicznej w rozumieniu ustawy.
11W ilu sprawach z 2023 r. organ stwierdził, że wnioskodawca nadużywa prawa do informacji? Przez sprawę należy rozumieć sprawę dotyczącą jednego wniosku.W 2023r. organ w żadnym przypadku nie stwierdził, że wnioskodawca nadużywa prawa do informacji publicznej.
12Czy organ prowadzi rejestr wniosków o udostępnienie informacji publicznej? Jeśli tak, to w jakiej formie? Prosimy o zaznaczenie właściwej odpowiedzi: a) rejestr papierowy b) rejestr elektroniczny c) rejestr papierowo-elektroniczny d) inne.Tutejszy organ prowadzi papierowy rejestr wniosków o udzielenie informacji publicznej.
13Kto w organie zajmuje się realizacją dostępu do informacji publicznej (np. przygotowywaniem projektów odpowiedzi na wnioski, prowadzeniem rejestru wniosków czy koordynacją terminowego załatwiania tych spraw)? Prosimy o podanie stanowiska/stanowisk/nazwy tej osoby/osób/komórki organizacyjnej.Realizacją dostępu do informacji publicznej zajmuje się specjalista ds. organizacyjno- prawnych Aresztu Śledczego w Zielonej Górze Stanisław Majka. Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Poznaniu sprawuje nadzór nad udostępnianiem informacji publicznej jako organ odwoławczy od rozstrzygnięć dyrektorów jednostek podległych. Dodatkowo, zgodnie z par 12 ust. 2 zarządzenia DGSW nr 74/23, wyznaczeni funkcjonariusze lub pracownicy OISW sprawują nadzór nad udostępnianiem informacji publicznej w podległych jednostkach organizacyjnych.
14Liczba wniosków i próśb zarejestrowanych w 2023 r. w ewidencji wniosków i próśb.Liczba wniosków i próśb zarejestrowanych w 2023r. to 101 spraw.
15Czy ewidencja wniosków i próśb jest prowadzona w formie elektronicznej? Prosimy o udzielenie odpowiedzi tak/nie.Nie
16Liczba skarg zarejestrowanych w 2023 r., przekazanych następnie do Bazy Danych Osób Pozbawionych Wolności.Liczba skarg dotyczących działalności Aresztu Śledczego w Zielonej Górze zaewidencjonowana w CBDOPW, które zostały złożone w 2023r to 51 skarg.

Treść

  • Przeczytane: Wniosek o udostępnienie informacji ws. obsługi wniosków o informację w 2023 przez Areszt Śledczy w Zielonej Górze
    Ocena LLM: Kategoryzacja AI została pominięta dla listu z automatyczną odpowiedzią.

  • Wysyłanie wiadomości e-mail: odp. fedrowanie.pdf przez Areszt Śledczy w Zielonej Górze
    Ocena LLM: A) email jest odpowiedzią z Areszt Śledczy w Zielonej Górze i zawiera odpowiedzi na pytania z
    wniosku o informację publiczną.

    W załączeniu przesyłam odp. na wniosek o udzielenie inf. publicznej

    mjr Stanisław Majka
    specjalista ds. organizacyjno-prawnych
    Aresztu Śledczego w Zielonej Górze
    email: {{ email }} 
    tel. 68 329 82 16
    voip 6259020
    fax 68 327 05 91

    Areszt Śledczy w Zielonej Górze
    65-601 Zielona Góra, ul. Łużycka 2
    www.sw.gov.pl

    Wiadomość jest gotowa do wysłania wraz z następującymi załącznikami (plikami lub łączami):

    odp. fedrowanie.pdf

    Załączniki

    • odp._fedrowanie.pdf